O nás

Príroda je to, na čom nám záleží. Volovské vrchy sú tam, kde trávime najviac času. Myslíme si, že si zaslúžia viac pozornosti a ochrany. Veríme, že nástrojom k tomu môže byť prírodný turizmus.

Projekt Volovské zastrešuje gelnické občianske združenie Zapadnutý KÚT. Vznikol ako študentský projekt v rámci štúdia na Sokratovom inštitúte.

Čomu sa venujeme

Propagácia

Rozsiahle hory, Volovské vrchy. Skrýva sa v nich mnoho zaujímavých i hodnotných miest, o ktorých však mnoho ľudí, často i miestnych, nikdy nepočulo. Niet divu. Našim cieľom je dostať tieto zaujímavé lokality na mapu a zatraktívniť región v očiach návštevníkov. Okrem tejto webovej stránky či propagačných materiálov sa o to snažíme i prostredníctvom diskusií či iných podujatí v širšom okolí.

Komunita

V jednote je sila a Volovské nie sú výnimkou. Preto sa snažíme „pod jednou strechou“ vytvoriť komunitu ochranárov, lesníkov, baníkov, fotografov a ďalších skupín, ktoré k Volovským patria, ktoré si v nich našli priestor pre svoju sebarealizáciu.

Ochrana

Vo Volovských nájdeme niekoľko pralesových zvyškov, území európskeho významu NATURA 2000, biotopov miznúcich druhov ako hlucháň hôrny, či množstvo banských diel pripomínajúcich banícku minulosť. Sme presvedčení o tom, že si zaslúžia ochranu. Preto sme pripravení vstupovať do konaní týkajúcich sa týchto lokalít a sme otvorení vašim podnetom.

Prírodný turizmus

Našou snahou je rozvoj prírodného turizmu v regióne. Veríme, že v zapadnutých kútoch Slovenska môže pomôcť znova vytvoriť pracovné a podnikateľské možnosti bez výrazného dopadu na prírodu. Práve naopak, môže byť nástrojom na efektívnejšie zhodnotenie prírodných zdrojov a zachovanie rozmanitosti prírody. Viac o prírodnom turizme nájdete na prirodnyturizmus.sk

Vizuálna identita, marketing

Plánujete vybudovať náučný chodník? Máte penzión v Žakarovciach či kaviareň v Nálepkove? Pomôžeme vám s vytvorením značky, s ktorou sa o vašej činnosti dozvie viac unavených či smädných…

Partneri